• 0850 441 99 53
  • info@bulunur.com
  • Çalışma Saatleri: 09:00 - 19:00
Teklif İste
TEKLİF İSTE
Kişisel Web Site Tasarımı 2020

Kişisel Site Tasarımı

Kişisel Site Tasarımı

Kişisel Site Tasarımı

Sizi tanıtacak ve yaratıcı tasarımlarla özel kılacak olan kişisel site tasarımları, hedef kitlenizin sizin hakkınızda fikir sahibi olmasını sağlayacaktır. Günümüz teknolojisinde yoğun olarak kullanılmakta olan dijital platformlardan biri olan web ve blog siteleri projelerinizi, portfolyonuzu ya da basın materyallerini bir araya getirerek kolay erişim sağlarken aynı zamanda prestijinizi de artıracaktır.

Kişisel Site Tasarımı Nedir?

İş insanlarının, doktorların, avukat ya da mimar gibi mesleklerin yanı sıra sanatçıların da bu noktada kurumsal kimliğini ön plana çıkarmakta olan kişisel site tasarımları, şık aynı zamanda modern bir görünüme odaklanmaktadır. Kişisel site tasarımı hazırlama alanında web sitenizin sizin bir referansınız olduğu düşünülerek, aynı zamanda öz geçmişiniz, basın ve yayın alanındaki etkileriniz üzerinden de önemli noktaların bulunduğu ayrıcalıklı bir size özelliğine sahiptir. Bilgi içeriğinin ve görselik ön planda tutulduğu bu tasarım modelinde, ziyaretçinin kişi ve kurum hakkında kısa yoldan bilgi edinmesi için tasarlanır ve en önemlisi resimlerin ana sayfa üzerinden yayınlanacak şekilde güncel tutulması gerekmektedir.

Kişisel Site Tasarımı Özellikleri Nelerdir?

Kişisel web site tasarımları, kişinin ya da kurumda bulunan kişilerin geçmişini içermekte aynı zamanda yaptığı işlere odaklanarak ziyaretçilere bu kişi hakkında bilgi vermektedir. Bu site modelinde kullanıcı siteye girdiği andan itibaren ‘’Kişi’’ hakkında direkt olarak bilgi almaya başlamalı, kolay ve hızlı erişim sağlamalıdır.

·         Kişinin portfolyosunun bulunması gerekmektedir.

·         Geçmiş işleri ve eğitimi üzerine bilgi verilmelidir.

·         Basın ve yayın alanındaki etkileri sitede yer almalıdır.

·         Blog bölümü düzenli olarak güncel tutulmalıdır.

·         İletişim bölümünün görünür ve dikkat çekici olması önemlidir.

·         Hızlı açılmalı ve mobil cihazların hepsinden erişim sağlanmalıdır.

·         Şık, aynı zamanda güncel tasarımlara yer verilmelidir.

·         Prestijli ve kurumsal bir tasarım hazırlanmalıdır.

Kişisel Site Tasarımı Nasıl Yapılır?

Kişisel web sitesi tasarımı nasıl yapılır; Google gibi etkin kullanılmakta olan arama motorlarına yönelik, ulaşımı kolay aynı zamanda göz önünde bulunacak şekilde tasarlanmalıdır. Bunun için kişisel web site tasarımlarında ilk aşama her zaman güncel tutulması aynı zamanda kişiye yönelik bilgilere kolay erişim sağlanmasıdır. Google, Bing veya Yandex gibi arama motorlarında üst sıralarda görünmesi için SEO uyumuna dikkat edilmeli aynı zamanda içeriklerin özgün olması gerekmektedir. Site tasarımı, tasarım uzmanı tarafından güncel, hedef kitle odaklı aynı zamanda kişinin etkin olduğu alanları vurgulayacak niteliklerde olması üzerine dizayn edilmektedir.

Kişisel Web Site Tasarımı İçerikleri Nasıl Olmalıdır?

Kişiye özel dizayn edilmekte olan web sitede, mesleki alan, bağlantılı olunan kurum aynı zamanda kişinin hakkında bölümlerine mutlaka yer verilmelidir. Kişisel web tasarımı örnekleri iletişim alanı, bilgileri ve kişinin profesyonel olduğu alanlardaki vurgulara da yer verilmelidir.

·         Blog bölümün bulunması site ve kişi hakkında bilgi edilmesi için önemlidir.

·         Kişinin özgeçmişi, direkt olarak ulaşılması gereken görünür bir noktada bulunmalıdır.

·         Güncel ve aynı zamanda özgün makalelere yer verilmelidir.

·         Ziyaretçinin kendiniz ifade edebileceği anket ve form alanı oluşturulmalıdır.

·         Uygulanan projeler ve proje geçmişi bulunmalıdır.

·         Google Maps ve konum güncel tutulmalıdır.

·         Site içi arama kolay ve pratik olmalıdır.

·         Haberler, duyurular, basın materyallerine ve yeni bilgilerin bulunduğu noktalara yer verilmelidir.

·         Ziyaretçi talep ve teklif alanları bulunabilmelidir.

·         Animasyon reklam, resimler ve videolar

·         Sosyal Medya Entegrasyonu sağlanmalıdır.

·         Randevu sistemi veya hakkında bilgilere yer verilmelidir.

·         Foto galerisi ve video galeri bölümleri bulunmalıdır.

·         Banner tanıtım alanına da yer verilecek şekilde tasarımlar uygulanmalıdır.

Kişisel Web Site Tasarımı Grafik Özellikleri

Çözünürlükten bağımsız olarak kaliteli ve pratik bir kullanım sağlayan kişisel site tasarımı vektörel özellikler günümüzde yoğun olarak kullanılmaktadır. Yazı fontu, renk, logo ve tasarım açısından ilgi çekici görünmekte olan kişisel tasarım alanında, sizi özel kıldığı gibi hedef kitlenin de kolay bir şekilde erişim sağlamasına önem verilmektedir. Grafikler güncel tutulmalı ve pratik erişim noktaları bulunmalıdır. Bu alanda yönetim panelinin bulunması, mobil uyumun sağlanması dijital pazarlama alanında etkili bir web site kullanımının oluşmasını sağlayacak, kişinin özelliklerini ön plana çıkaracak nitelikler barındıracaktır.

Kişisel Web Sitede Yönetim Paneli Nedir?

Kişisel site tasarım uzmanı, hem hedef kitleye yönelik hem de kullanıcıya yönelik pratik yöntemler ortaya koyacak programlar kullanmayı hedeflemektedir. Bu alanda yönetim paneli, sitenin uzun vadede güncel tutulması için önemli bir noktadır. Burada blog yazılarının ve foto galerisinin güncel tutulmasını isteyen web site kullanıcıları istedikleri zaman bunu yapabilecektir. Modern ve şık tasarım, yaratıcı ve kişiye özel fikirlerin yanı sıra masa üstü cihazlarda, cep telefonlarında ve tabletlerde de kolay erişim sağlanmasında etkili olacak hızlı programlar da kullanılmalıdır. Profesyonel bir destek ve tasarım her zaman beklenen yenilikçi web site tasarımını kullanıcının sahip olmak istediği özelliklerle sunabilecektir.

Web Site Tasarımı Arama Motoru Görünürlüğü

Kişisel web tasarımlarında sadece grafik, program ve yönetim şekilleri değil uygulama yöntemleri de görünürlüğün artmasını sağlamaktadır. Kişisel site tasarımı oluşturma alanında içeriklerin özgün ve SEO uyumlu olması, haber ve blog yazılarına dikkat edilmesi de arama motorunda üst sıralara çıkılmasını sağlamaktadır. Tabi ki her ikisi de tek başına bir şey ifade etmeyebilir. Ziyaretçilerin siteye giriş yaptığında içerikleri okuyabilmesi için karışık bir görüntüye yer verilmemeli, aynı zamanda kolay erişim butonlarının sağlanması gerekmektedir. Kolay ve hızlı erişim, güncel içerikler ve kişiye özel yaratıcı tasarımlar her zaman etkili bir kullanıcı odaklı web site özelliğinin bulunmasını sağlayacaktır.

Kişiye Özel Yaratıcı Web Tasarımlar

Mesleki alanın nitelikleri ve kişinin mesleki alanındaki yetkisi üzerinden kurulmakta olan web siteler, özellikle etkili bir kullanım alanının oluşması, kitleye hitap etmesi için güncel materyallere yer verilerek tasarlanmalıdır. Bu noktada haberler, galeri ve videoların önemli olduğu, aynı zamanda kullanılacak link ve kodlamalara da yer verilmesi gerektiği her zaman vurgulanmaktadır. Banner tanıtım alanlarının kullanılması ve SEO uyumu sitenin daha da başarılı olmasını sağlayacaktır. Bunun için uzmanlarla çalışmak, içerik üreticilerine ve grafik tasarımcılarına yer vermek geniş kitlelere ulaşma yöntemlerinden biri olabilmektedir.

Kişisel Web Tasarımı Fiyatları

Kişisel tasarımlar için uygulanmakta olan fiyatlandırma, tasarım alanının genişliği ve hizmetin boyutları noktasında değişiklik göstermektedir. Bu alanda kullanıcının özel istekleri, içeriklerin girişi ve grafik tasarımları üzerine de farklı fiyatlar uygulanabilir. Kişisel site tasarımlarında uzmanlarla çalışmak arama motorlarında üst sıralara taşınmak aynı zamanda daha fazla ziyaretçiye yer verilmesi noktasında etkili olacaktır. Hızlı erişim ve güncel web site tasarımları daima başarılı sonuç verecektir.

Kişisel Web Site Tasarımı Yapan Firmalar

Web site tasarımı uzmanlarıyla çalışmakta olan firmalar, genel olarak ajans şeklinde hizmet vermektedir. Bu alanda içeriklerin yazılması ve siteye girişi aynı zamanda sitenin güncel tutulması gibi bütün sorumlulukları alabilmekte, ön plana çıkarılması gereken noktalara yer vererek, prestijinizi artıracak noktalara değinebilmektedir. Başarılı bir site tasarımı her zaman profesyonel yaklaşımlardan geçmektedir.

Unutmayın; Kurumsal site tasarlarken iş koluna, hizmet alanına ve müşteri kitlesine uygun tasarımlar hazırlanması önemlidir.

Hizmetlerimiz hakkında sizi daha detaylı bilgilendirmek isteriz.

0850 441 99 53

Pzt - Cmt : 9.00 - 18.00

info@bulunur.com

Sorularınıza Anında Cevap

Rize / Merkez

Çarşı Mah. Kazımkarabekir Cad. Kuyumcular Sk. Kutluhan İş Merkezi Kat: 3 No: 406